Anotační středisko

Anotační středisko naleznete v centru Ústí nad Labem na Mírovém náměstí. Jeho primární zaměření je na automatické rozpoznání objektů v obrazu či z laserových skenů při vývoji pokročilých asistenčních a autonomních systémů v rámci automobilového průmyslu. V tomto procesu se zabýváme rozpadem úlohy automatizace řešeného problému na dílčí úlohy, návrhem jejich postupné automatizace a dále sběrem dat pro proces strojového učení, jejich přípravou a zpracováním a následnou validací výsledného systému včetně optimalizace. Anotační středisko nevyvíjí hardware nutný pro řešené systémy (tj. obrazové, laserové nebo jiné detektory), ani prvky HMI (Human-machine interface) výsledného systému.

Hlavním klientem Anotačního střediska jsou závody Valeo, kterým již několik let středisko pomáhá s vývojem asistenčních systémů pro automobily. Během této doby již středisko řešilo desítky různě rozsáhlých projektů a tím se podílelo na tvorbě mnoha systémů, z nichž některé již můžete najít ve vašem vozidle. Jsou jimi parkovací asistenty, adaptivní tempomaty, systémy držejí v jízdním pruhu a mnoho dalších. Naším společným úsilím doufáme, že se k tomuto seznamu brzy přidá také autonomní řízení.

lidar1 lidar2 anot3 SWEET

Anotační středisko se také běžně zařazuje do ostatních aktivit Děčínského pracoviště. Těmi jsou převážně vyhodnocování komplikovanějších dopravních průzkumů a jiné projekty týkající se zpracování či analýzy většího množství komplexních dat. Na jeden nynější projekt jsme patřičně hrdí. Tím je tvorba virtuálního dvojčete části reálného městského prostředí pro účely extrémně realistických dopravních simulací. Vybraná část města se nachází na Severní terase v Ústí nad Labem a říkáme mu U SMART ZONE - Polygon pro testování pokročilých asistenčních a autonomních vozidlových systémů.

Chceš se k nám přidat? Potřebujeme nové kolegy!

Čeká vás zajímavá práce v mladém kolektivu a dynamickém prostředí. Získejte zcela unikátní zkušenosti z vývoje toho nejmodernějšího, co se v nových vozech objeví až za roky. Začněte svou kariéru ve výzkumné instituci s dlouholetou praxí. Propracujte se výše!

Popis pracovní pozice

Aktuálně nabíráme na pozici validátora, tj. kontrolora kvality dat pro strojové učení. Jedná se o práci v kanceláři na počítači. Pro různé projekty budete mít k dispozici buď specifické požadavky na vstupní data a nebo detailní popis požadované funkce výstupního systému s tím, že bude na vás interpretovat, zda jsou vámi hodnocená data v rozporu s požadovanou funkcí a tím pádem je nutné je upravit či vyřadit. Specifické požadavky mohou zahrnovat například toleranci detekce okraje vozovky či kategorizaci detekovaných vozidel. Na vás je vyhodnotit, zda data splňují tato pravidla a mohou být tedy zahrnuta do procesu strojového učení, který je běžně velmi náchylný na kvalitu vstupních dat.

anot5 anot4

Místo výkonu práce

Pracovali byste přímo v centru Ústí nad Labem, na Mírovém náměstí, 40 metrů od zastávky trolejbusu Mírové náměstí a 350 metrů od hlavního nádraží. Ideální pro levné dojíždění veřejnou dopravou, na kterou vám také rádi přispějeme.

Mapa

Co požadujeme?

Požadujeme základní znalost práce na PC. Většina činností probíhá ve specializovaných softwarech, ve kterých vás rádi naučíme.

Požadujeme základní znalost anglického jazyka, jelikož pracujeme mezinárodně a značná část materiálů je vypracována v angličtině. Pro vyšší pozice poté požadujeme schopnost základně hovořit v anglickém jazyce.

Ceníme si pečlivosti, pozornosti a schopnosti samostatně pracovat, jelikož se práce zaměřuje na detailní zpracování často unikátních situací.

Zaměstnanecké benefity

Každý měsíc přidělujeme odměny za kvalitní a rychlou práci nebo za aktivity nad rámec vaší pracovní náplně. Nebuďte ve své práci svázáni. Nechte se pravidelně ocenit za aktivní přístup k řešení problémů.

Pracovní doba je flexibilní. Z důvodu koordinace týmu preferujeme pevnou část pracovní doby mezi 8:00 a 14:00. Zbytek pracovní doby si můžete rozvrhnout libovolně. V případě kvalitních výsledků lze sjednat kompletně individuální pracovní dobu.

Užijte si 6 týdnů dovolené, možnost využít Sick day, příspěvky na stravování, zvýhodněný mobilní tarif, zdarma jazykové kurzy a příspěvky na vaše další vzdělávání. Jo a kávovar a občerstvení na pracovišti!

Nebojte se vstoupit do neprobádaného!

Máte zájem? Informujte se na Michaela.Zeiskova@fd.cvut.cz, nebo zavolejte na +420 725 725 532. Rádi vám zodpovíme jakékoliv další dotazy.

Naposledy upraveno 23. září 2022