Aktuality

Noc vědců 2022

7. září 2022

V pátek 30. 9. 2022 proběhne už tradičně další ročník Noci vědců. Jsme upět u toho a připravili jsme pro Vás bohatý program s tématem letošního ročník "Všemi smysly". Mezi 17 a 22 hodinou se na Vás těšíme v naší budově. Podrobnosti a další informace naleznete na stránkách Noci vědců.

Sovětská vojska v ČSSR

16. května 2022

Červnová přednáška z cyklu Úterky s vědou má název Sovětská vojska v ČSSR. Sovětská vojska pobývala na československém území na základě vynucené smlouvy "o dočasném pobytu" bezmála 23 let. Přednáška doplněná unikátními fotografiemi přiblíží základní fakta o této Střední skupině sovětských vojsk,...

Číst dále

Po důkladném zvážení je očkování v budově ČVUT pro nízký zájem ukončené. Očkování bude zatím probíhat v nemocnici Děčín, budova E, I. patro, vlevo, v pátek od 8 do 11 hodin po předchozí domluvě nebo registraci. V případě zájmu se obraťte na níže uvedené kontaktní osoby.
Očkování v nemocnici bude...

Číst dále

Výsadba stromů

19. ledna 2022

Před koncem roku proběhla před naší budovou v ulici Pohraniční výsadba stromů. Šlo o další etapu úpravy zeleně v okolí budovy, kterou jsme zahájili v roce 2019. Výsadba stromů byla podpořena Státním fondem životního prostředí České republiky. Více o projektu se můžete dočíst na webu sazimebudoucn...

Číst dále

Vzhledem k aktuální situaci s epidemií covid bylo rozhodnuto o znovuotevření očkovacího centra v budově ČVUT. Měla by se tím zvýšit kapacita očkování i komfort očkovaných. Potřebu očkování shrnuje tisková mluvčí Krajské zdravotní a. s. ve své tiskové zprávě:

„Smyslem přesunu očkovacího centra v...

Číst dále

Doprava v Děčíně

28. září 2021

Říjnová přednáška z cyklu Úterky s vědou má název Doprava v Děčíně. Doprava je v Děčíně a jeho okolí zvláště v poslední době velice probírané téma. Zástupci děčínského pracoviště Fakulty dopravní ČVUT vám v této přednášce osvětlí řadu aktuálních témat. Co nám říkají dopravní simulace o chování d...

Číst dále

Noc vědců

22. září 2021

V pátek 24. 9. 2021 proběhne další ročník Noci vědců. I letos jsme se do tohoto projektu zapojili a připravili jsme pro Vás bohatý program s tématem letošního ročník "čas". Mezi 17 a 22 hodinou se na Vás těšíme v naší budově. Podrobnosti a další informace naleznete na stránkách Noci vědců.

Velkokapacitní očkovací centrum v naší budově splnilo svůj účel a posloužilo k masivnímu očkování. Pro současné počty zájemců už není jeho kapacita potřeba, proto bude v naší budově fungovat už jen do 29. srpna 2021. Poté bude přesunuto zpět do budovy nemocnice, budova E, 1. patro vlevo. To platí i...

Číst dále

Jaderná abeceda

17. srpna 2021

Po delší odmlce zaviněné pandemií se opět vracíme k cyklu přednášek Úterky s vědou. Začneme přednáškou, která se na podzim nemohla uskutečnit - Jadernou abecedou. Napadlo Vás někdy se zamyslet, kde všude se můžeme setkat s ionizujícím zářením, které nám nějakým způsobem pomáhá? Jako první člověka...

Číst dále

Očkování bez registrace

28. července 2021

Od 2. 8. 2021 je nově možné využít očkování bez předchozí registrace a platí pro něj následující pokyny:

  • bez předchozí registrace budou očkováni zájemci v pořadí, ve kterém se dostaví;
  • očkujeme všechny zájemce od věku 16 let;
  • při příchodu vyplňte informovaný souhlas s očkováním;
  • předložte...
Číst dále

Otevřené dílny

15. června 2021

V pátek 18. června pořádá Technický klub při ČVUT Otevřené dílny. Zajímá vás robotika, programování, 3D modelování, logika nebo simulátor auta? V otevřené dílně si budete moct naše vybavení nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Těšíme se na Vás. Další informace na tk.cvutdecin.cz a Facebooku.

Občerstvení opět v provozu

3. června 2021

Provozovna občerstvení je po rozvolnění protiepidemických opatření opět v provozu. Jídelní lístek, provozní dobu a další informace najdete na samostatné stránce provozovny.

Průvodce očkováním

12. května 2021

Očkovací centrum má za sebou úspěšně první měsíc provozu. Krajská zdravotní a. s. pro Vás připravila videoprůvodce očkováním, abyste se s procesem očkování mohli seznámit předem a samotné očkování pak mohli absolvovat bez zádrhelů nebo překvapení.

Číst dále

Mimořádný termín přijímacího řízení na FJFI

2. května 2021

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská vyhlásila mimořádný termín přijímacího řízení do bakalářského studia v akademickém roce 2021/2022. Termín přijetí přihlášek je nově pro Děčín do 6. září 2021. Plné znění podmínek přijímacího řízení najdete na webu fakulty.

Mimořádný termín přijímacího řízení na FD

29. dubna 2021

Fakulta dopravní vyhlásila mimořádný termín přijímacího řízení do bakalářského a magisterského studia v akademickém roce 2021/2022. Termín přijetí přihlášek je nově pro Děčín do 27. srpna 2021. Více informací o podmínkách přijímacího řízení najdete na webu fakulty.

Přípravy očkovacího centra v budově ČVUT jsou dokončeny. Provoz zahájí v pondělí 12. dubna v 10 hodin. Převezme tak funkci původního provizorního očkovacího místa v děčínské nemocnici, kde pro jeho provoz nebyly vhodné podmínky. Klienti objednaní původně do nemocnice už budou docházet pouze do budov...

Číst dále

Příprava očkovacího centra v budově ČVUT vrcholí. Na velkém sále bylo položeno lino, došlo k výměně osvětlení a přepážky vytvářející očkovací místa už stojí na svých místech. Nyní probíhá instalace elektrických a datových rozvodů a příprava vnitřní i vnější navigace.

Do provozu bude centum uvedeno...

Číst dále

Před naší budovou v ulici Pohraniční došlo před koncem období vegetačního klidu k vykácení staré výsadby zeleně. Šlo o dlouho připravavanou akci. Prostor svým uspořádáním a kvalitou stávajících vegetačních prvků neodpovídal (funkčně ani esteticky) požadavkům na městskou zeleň. Keře před zadním vchod...

Číst dále

Očkovací centrum v budově ČVUT

10. března 2021

V budově ČVUT vzniká očkovací místo pro okres Děčín. Do provozu bude uvedeno po Velikonocích. Přesune se sem očkování, které probíhalo dosud v děčínské nemocnici. Klienti očkovacího centra budou mít vyhrazené parkování v ulici Fügnerova. Vchod i východ bude zadním vchodem do budovy (za Zámeckého náměstí, naproti Dlouhé jízdě).

Fakulta Dopravní je partnerem v inovativním projektu C-Roads, jehož cílem je ověření funkce inteligentních dopravních systémů na silnicích a železničních přejezdech v ČR. Implementací technologií přímé komunikace mezi vozidly či vozidly a dopravní infrastrukturou dochází např. k ochraně zdraví a oso...

Číst dále

Nová ordinace praktického lékaře

1. ledna 2021

V naší budově otevírá nově ordinaci praktický lékař MUDr. Radek Kolář. Najdete ho ve druhém patře, chodba C, v prostorách bývalé ordinace MUDr. Bureše. Ordinace doktora Bureše se přesunula na novou adresu viz web www.orl-dc.cz.

Občerstvení dočasně uzavřeno

14. prosince 2020

Provozovna občerstvení v přízemí naší budovy je na základě vládních opatření v souvislosti s koronavirem dočasně uzavřena. Jakmile to vládní opatření dovolí, bude provoz obnoven.

Ukončení ordinace praktického lékaře

1. října 2020

MUDr. Zdeňka Šafářová k 31. 12. 2020 ukončuje svoji ordinaci praktického lékaře. Její pacienti si budou muset najít nového lékaře. Bližší informace najdete na stánce s kontaktními údaji MUDr. Šafářové.